počkejte prosím, zpracovávám data
cs rollup
newsletter newsletter

Aby Vám nic neuniklo - přihlaste se k odběru novinek.

Souhlasím s použitím svých osobních údajů získaných prostřednictvím tohoto webu (htttp://www.comdataczech.cz) za účelem zasílání obchodních sdělení "newsletterů" mé osobě. Tento souhlas uděluji v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 v aktuálním znění a podmínkami poskytování služby a ochrany osobních údajů společností Comdata Czech a.s. dostupných zde. Tento souhlas se vztahuje na společnost Comdata Czech a.s., stejně jako i na další osoby, když souhlas s použitím touto cestou získaných osobních údajů pro marketingové účely může být předán třetím stranám za účelem oslovení.

Spojením společností Konecta a Comdata vzniká světový lídr v oboru

8. 4. 2022 | Kateřina Kopecká

Milán, 6. dubna 2022 - Společnost KONECTA, přední poskytovatel španělsky mluvících řešení CX (Customer Experience) BPO, uzavřela dohodu s italskou společností COMDATA, čímž vznikl šestý největší hráč na atraktivním trhu CX BPO s tržbami téměř 2 miliardy eur a EBITDA 300 milionů eur. Toto spojení vytvoří skutečného globálního šampiona s vícejazyčnými schopnostmi (více než 30 jazyků) a globální působností, který bude poskytovat "best shoring" místním, regionálním a globálním klientům v různých koncových odvětvích, jako jsou finanční a pojišťovací služby, technologie, telekomunikace, maloobchod a elektronický obchod, veřejné služby, průmysl a zdravotnictví. Nová skupina bude sloužit více než 500 velkým korporacím v Evropě a Americe s místními odbornými znalostmi více než 130 000 zaměstnanců.

Zakladatel a předseda představenstva společnosti KONECTA Jose María Pacheco a manažerské týmy společností KONECTA a COMDATA spolupracují se společností Intermediate Capital Group (ICG), kterou ve Španělsku vede Jaime Chocrón, na realizaci tohoto strategického spojení. Tato transakce představuje další důležitý krok v rámci strategie růstu, diverzifikace a internacionalizace, kterou prosazuje José María Pacheco.

Nově vzniklá skupina bude mít sídlo v Madridu (Španělsko) a jejím předsedou bude pan José María Pacheco, prezident společnosti KONECTA. Spoluřediteli sloučeného subjektu se stanou pan Jesús Vidal Barrio, generální ředitel společnosti KONECTA, a pan Maxime Didier, generální ředitel společnosti COMDATA. Tým vedoucích pracovníků bude realizovat odvážný plán růstu, který bude schopen využít jak organických, tak i neorganických růstových příležitostí a přivede sloučený subjekt na ambiciózní cestu dvouciferného růstu, jehož základem budou komplexní, omnichannelová, technologicky podporovaná řešení založená na Big Data, AI, digitálním marketingu a RPA.

Nová skupina využije svého vedoucího postavení ve Španělsku a Latinské Americe, Itálii a Francii k dalšímu rozvoji svých obchodních a provozních schopností na svých klíčových trzích. Skupina bude navíc disponovat silnými kapacitami pro podporu amerických nearshore a globálních klientů v celé Evropě.

Spojený subjekt vytvoří robustní finanční strukturu, která bude hnací silou budoucího rozvoje společnosti a umožní jí sledovat cíle konsolidace trhu. Synergie mezi zkušenostmi a know-how obou společností, jejich kombinovanou nabídkou a digitálními schopnostmi bude přínosem pro vedoucí postavení nové skupiny na trhu, pokud jde o kompetence, velikost a obsluhované zeměpisné oblasti.

José María Pacheco, předseda společnosti KONECTA, prohlásil: "Další krok vpřed na cestě růstu společnosti KONECTA". "Jsme velmi nadšeni, že se nám podařilo vytvořit nového globálního lídra, který je dokonale připraven využít příležitostí na velmi dynamickém trhu CX BPO. KONECTA a COMDATA sdílejí společnou vizi v oblasti služeb klientům, oborových znalostí, inovací prostřednictvím technologií a zaměření na udržitelný růst. Společnost, která si zachová svůj podnikatelský přístup, bude těžit z partnerství a odborných znalostí ICG při snaze urychlit svůj rozvoj a aktivně se podílet na konsolidaci trhu."

Maxime Didier, spoluvýkonný ředitel nové skupiny, a Massimo Canturi, generální ředitel společnosti COMDATA Itálie a člen představenstva nové skupiny, uvedli: "Tato nová kapitola nás velmi těší. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Josém Maríou a Jesúsem, kteří prokázali neuvěřitelné know-how s firmou KONECTA. Také týmy COMDATA, kterým bychom chtěli poděkovat, jsou nadšené z vyhlídky na návrat do nejvyšší ligy."

Dokončení transakce, která bude realizována prostřednictvím nově vytvořené investiční společnosti KronosNet, se očekává ve třetím čtvrtletí roku 2022 po schválení příslušnými regulačními orgány.

O společnosti Konecta:

Společnost KONECTA byla založena v roce 1999 a je předním technologicky vyspělým hráčem v oblasti komplexních služeb CX BPO na španělsky mluvících trzích, přičemž od svých počátků v roce 2000 úspěšně rostla a diverzifikovala své služby pro společnosti s nejvyšším podílem v oblasti komplexních služeb back-office a CX BPO na rostoucích trzích.

V uplynulých letech KONECTA úspěšně integrovala různé společnosti, například brazilskou Uranet a španělskou skupinu Rockethall, čímž posílila vedoucí postavení společnosti v oblasti umělé inteligence, digitálního marketingu a řešení Big Data.

V roce 2021 dosáhla společnost KONECTA obratu 918 milionů eur.

O společnosti Comdata:

COMDATA je předním světovým poskytovatelem inovativních služeb v oblasti BPO pro řízení zákazníků s 30letou zkušeností. Společnost kombinuje mezinárodní působnost se silnými místními zkušenostmi a má více než 50 000 nadšených zaměstnanců, kteří pracují ve 30 jazycích na 4 kontinentech a ve 21 zemích.

Společnost COMDATA se zaměřuje na potřeby a příležitosti jednotlivých odvětví a nabízí celou řadu komplexních řešení pro správu zákazníků (získávání, udržení, zákaznický servis, technická podpora a vymáhání pohledávek). Ta jsou postavena na portfoliu prvotřídních služeb zahrnujících poradenství v oblasti zákaznické zkušenosti a reorganizace procesů, digitální a špičkové technologie a zákaznický provoz (front & back office). Společnost Comdata se sídlem v Miláně dosahuje celosvětových tržeb ve výši přibližně 980 milionů eur a má více než 670 klientů, mezi nimiž jsou některé z největších firem v oblasti telekomunikací, energetiky, bankovnictví, automobilového průmyslu a mobility, maloobchodu a elektronického obchodu.

O společnosti ICG:

ICG poskytuje flexibilní kapitálová řešení, která pomáhají společnostem v rozvoji a růstu. Jsme přední světový správce alternativních aktiv s více než 30letou historií, který spravuje aktiva v hodnotě 71 miliard dolarů a investuje napříč kapitálovou strukturou. Působíme ve čtyřech třídách aktiv: Strukturovaný a soukromý kapitál, soukromý dluh, nemovitá aktiva a úvěry. 

Rozvíjíme dlouhodobé vztahy s našimi obchodními partnery, abychom přinášeli hodnotu akcionářům, klientům a zaměstnancům, a využíváme svého vlivu ve prospěch životního prostředí a společnosti. Zavázali jsme se, že do roku 2040 se staneme správcem aktiv s nulovou čistou hodnotou v rámci všech našich činností a příslušných investic. 

Společnost ICG je kótována na londýnské burze cenných papírů (ticker symbol: ICP). Další podrobnosti jsou k dispozici na adrese www.icgam.com.

Kontakty

Comdata Group 

Rina Porta Salvago

Manažer komunikace skupiny

Mob. +39 342 7601800

E-mail: rina.portasalvago@comdatagroup.com

 

Provozovatelem webu je společnost Comdata Czech a.s., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout vše
Přijmout vše