počkejte prosím, zpracovávám data
cs rollup
newsletter newsletter

Aby Vám nic neuniklo - přihlaste se k odběru novinek.

Souhlasím s použitím svých osobních údajů získaných prostřednictvím tohoto webu (htttp://www.comdataczech.cz) za účelem zasílání obchodních sdělení "newsletterů" mé osobě. Tento souhlas uděluji v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 v aktuálním znění a podmínkami poskytování služby a ochrany osobních údajů společností Comdata Czech a.s. dostupných zde. Tento souhlas se vztahuje na společnost Comdata Czech a.s., stejně jako i na další osoby, když souhlas s použitím touto cestou získaných osobních údajů pro marketingové účely může být předán třetím stranám za účelem oslovení.

Comdata - první zákaznické centrum, které se pouští do esportu

31. 3. 2022 | Kateřina Kopecká
Spousta z nás hrála hry jako děti, spousta z nás je hraje do teď, a možná i trochu díky pandemii se k nim mnoho z nás zase vrátilo. Především v této nelehké době ve světě se soustředíme na aktivity, které nám dokáží zase vykouzlit úsměv na tváři.

Co je esport?

Esport je zkratka pro elektronický sport. Jedná se o organizovanou soutěžní hru mezi hráči nebo týmy v jakékoli hře na jakékoli platformě (PC, konzole, mobilní zařízení). Soutěže mají jasná pravidla a mohou se jich účastnit amatérští i profesionální hráči.

Jak byl a někdy stále je esport vnímán?

 • Parta kluků v propocených tričkách hrající hry pro děti.

Jaká je realita?

 • Průměrný věk casual hráče je něco málo přes 30 let. Nejpopulárnější hráči jsou již dnes celebritami.

 • Průměrný plat (1 tisíc dolarů, 15 tisíc dolarů + výhry pro nejlepší hráče).

 • Hráči mají trenéry, výživové poradce, marketingová oddělení atd.

Esport v Comdatě

Díky velké popularitě Esport odvětví jsme se rozhodli pro vás připravit vánoční esport turnaj ve hrách LOL a CS:GO, který proběhl zhruba v polovině prosince. Vítězný tým dostal příležitost reprezentovat naši společnost v oficiální Esport lize firem!

Jak jsme začali?

Vánoční interní turnaj v prosinci 2021

 • 69 přihlášených hráčů (39 LOL, 30 CS:GO) 
 • Turnaje se zúčastnilo 9 týmů
 • Proběhlo nespočet zápasů komentovaných našimi kolegy
 • Finále se konalo o víkendu a všichni zaměstnanci ho mohli sledovat na živém streamu
 • 200 lidí sledovalo finále

Kdo se stará o esport v Comdatě?

 • Celá myšlenka a koncept se zrodila u jednoho z našich teamleaderů (Jan Vacula) a společně s Marketing & Community Managerkou (Kateřina Kopecká) jí vdechli život. 
 • Začátkem března jsme dali dohromady core tým vášnivých kolegů, kteří se v esportu pohybují a udávají směr našemu projektu od nápadu, přes organizaci, streamování, komentování, grafiku, video až po výsledný produkt. 

Co chystáme dál?

Je toho hodně, na co se u nás můžete těšit. 

Chcete vědět více? 

Buďte u toho s námi!

 

Provozovatelem webu je společnost Comdata Czech a.s., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout vše
Přijmout vše